PLWH Dnepropetrovsk

ЛЖВ Днепропетровск

РУС УКР ENG

 

Олександр Колісник: У Дніпропетровській області залучатимуть соціального працівника до роботи на базі медичних закладів

МДК (мультидисциплінарна команда) – це співпраця між соціальним працівником, лікарем та медичною сестрою, які здійснюють, в першу чергу соціальний супровід хворого, індивідуальний комплексний підхід до лікування. Соціальний працівник є зв’язуючою ланкою між клієнтом та лікарем: він допомагає «розкритися» клієнту – розповісти про свої проблеми; залучає додаткові ресурси, які не можуть залучити медпрацівники – юриста, консультанта по хімічній залежності; здійснює соціально-психологічне та мотиваційне консультування тощо. МДК- це команда, яка мала б бути у спеціалізованих медичних закладах для покращення взаємозв’язку між клієнтом та фахівцями.
«Таку ініціативу реалізуватиме у Дніпропетровській області Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»м.Дніпро». БО давно співпрацює з уразливими групами населення, тому має певний багаж досвіду, навичок та знань, які були б корисні у роботі МДК. Благодійна організація хоче долучити свого соціального працівника, або психолога організації, до роботи у закладах охорони здоров'я Дніпропетровської області, на базі яких наразі немає мультидисциплінарних команд та які виявлять зацікавленість до даної активності»,- про це розповів керівник БО Олександр Колісник. Він запевняє, що це дуже важливо для Дніпропетровської області, адже таким чином, завдяки роботі не тільки фахівців диспансеру, а й соціального працівника, збільшиться спектр та якість наданих послуг.
Зазначену ініціативу Організація планує впроваджувати в рамках участі в проекті, що реалізується Благодійною організацією «Світло Надії» за підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Для покращення рівня надання соціального супроводу та медичного догляду за хворими на ВІЛ і ТБ організація націлюватиме діяльність співробітника організації на тісну співпрацю з фахівцями ЗОЗ. Адже у спеціалізованих медичних закладах країн Європи вже давно себе зарекомендувала з позитивного боку тандемна робота між фахівцями з неурядових організацій, яких активно залучають, та медичним персоналом.
«Лікар – це фахівець, який призначає лікування для хворого, але чи дотримується цього лікування пацієнт?» – ніхто не знає.Саме підтримкою, формуванням прихильності до лікування антиретровірусної терапії, яка максимально пригнічує появу «копій» вірусу імунодефіциту людини, та контролем у дотриманні лікування клієнтом займається соціальний працівник. «Тому ми й хочемо, щоб наші жителі отримували всі послуги якісно. Для цього ми й співпрацюємо з усіма профільними закладами охорони здоров'я, які надають медико-соціальну та психологічну підтримку уразливим групам населення», – розповідає керівник БО"БТ"Мережа" м.Дніпро" Олександр Колісник.

Сьогодні в Україні НУО активно займають інтеграцією соціальних працівників до державних установ, адже це ще одна сходинка до зменшення темпів розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІД.